SAKAL EKİMİ NASIL YAPILMALI

SAKAL EKİMİ NASIL YAPILIR?

Sakal kültürümüzde erkekliğin bir sembolü olarak bilinir. Sakal erkekleri kadınlardan ayıran en önemli özelliktir.  Sakal erkek için vazgeçilmezdir. Sakal kaybı yaşayan erkekler psikolojik olarak kendini kötü hisseder ve toplum tarafından dışlandığını düşünür. Kendini kötü hisseden erkekler bunun için çeşitli yöntemlere başvururlar. İyi araştırma yapan beyler en etkili ve köklü çözüm olarak sakal ekimini görmüşlerdir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan sakal ekimi hemen her uzmanın kolaylıkla uygulayabileceği bir yöntemdir.

Sakal ve bıyık problemi yaşayan her erkek kolaylıkla ekim yaptırabilmektedir. Doğuştan sakalı olmayan ya da sakallarını sonradan çeşitli sebeplerden dolayı kaybeden inanlar için sakal ekimi bilindik en etkili yöntemdir. Sakal ekimi basit bir yöntem olarak görünse de mutlaka olumsuz sonuçlar ile karşılaşmamak için işin uzmanları tarafından uygulanması gerekir. Sakal ekimi yapılmadan önce kişi hazırlanarak, transfer yapılacak olan bölgeye lokal anestezi uygulanır. Sakal ekimi kişinin ense bölgesinden alınan kılların, yüzün sorunlu olan bölgelerine transfer yapılması ile uygulanan bir yöntemdir. Sakal ekimi süreci transfer yapılacak olan bölgenin hacmine göre değişkenlik gösterir. Sakal kişide tamamen yoksa kişinin isteğine göre 1000-3000 kök arasında ekim yapılabilir. Sakal ekimi yapılan bölge ekim yapıldıktan sonra hemen uzamaya başlar. Dört ile altı ay içerisinde çıkmayan ya da seyrek çıkan sakallar yerine yeniden ekim yapılmalıdır. Oldukça basit bir yöntem olan sakal ekimi sonrasında kişiler günlük yaşamlarına kolaylıkla devam edebilmektedir. Hiçbir zorluk yaşamadan ekim yapıldığının ertesi günü çalışma hayatına devam edebilir.

Sakallarını kaybetmiş insanların çok sık başvurduğu sakal ekim modeli fiyat olarak da her bütçeye hitap edebilecek niteliktedir. Basit bir yöntem olan sakal ekimi doğuştan sakalı olmayan ve sonradan kaybeden kişiler için kurtarıcı yöntemdir.