Saç Mezoterapisi

Günümüzde birçok erkek ve bayan bireyin ortak sorunu olarak gösterebileceğimiz saç dökülmesi ve seyrelmesi bireyleri oldukça olumsuz olarak etkiliyor. Bireylerin sosyal yaşamlarını çekilmez hale getiren bu soruna gelişen tıp teknolojileri eşsiz bir çözüm yolu buldular. Piyasa da bu uğurda hizmet veren birçok çeşitli kurum olsa dahi verilen hizmet arasında en doğal ve güvenilir olanı bu. Saç mezoterapisi ile sizde saç sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu tedavi yöntemini her sebepten saç dökülmesine uygulayabiliriz. Bu tedavi esnasında ufacık bir acı dahi hissetmeyeceksiniz. Elbette sonrasında da ağrılı bir süreç sizi beklemiyor olacak. Şimdi sizlere saç mezoterapisi hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatalım.

Saç Mezoterapisinin Amacı Nedir?

Saç mezoterapisi amacı en temelde saç köklerinin gerekli maddelerle beslenmesine bağlı olarak deri altı hücrelerin uyarılmasını sağlamlamaktır. Bu sayede bireyin kafasında yeteri kadar saç çıkacaktır. Bu maddelerin deri altına enjekte edilmesi oldukça kolay olmakla birlikte hiçbir şekilde acı vermemektedir. Uzman kişilerce 2 veya 4mm boyutlarında kılcal iğneler kullanılarak uygulanan tedavi hastalarına büyük oranda olumlu cevap vermektedir. Bu iğnelerden enjekte edilen maddeler mineraller, vitaminler ve proteinler olarak sıralanabilir. Bunların yanı sıra saç köklerinin gelişimi için faydalı görülen organik maddelerin de saç köklerine enjekte edilmesi olağandır.

Saç Mezoterapisi Hakkında

Saç mezoterapisi seanslar baz alınarak uygulanan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Saç mezoterapisi tedavisinin kaç seans süreceği bireyin durumuna bağlıdır. Saç mezoterapisinde uygulama lokal yani bölgesel olduğu için daha sağlıklı bir tedavi uygulanır. Bunun yanı sıra uygulanan ilaçların doğrudan hedef dokuya enjekte ediliyor olması da bu tedavinin can alıcı noktaları arasında yer almaktadır. Saç mezoterapisinde kullanılan tüm ilaçlar dokuya çok ama çok az miktarda enjekte edilir. Eylül-ekim ve nisan-mayıs ayları dönemi saç mezoterapisi yapımı için en uygun dönemlerdir. Saç mezoterapisi dökülen saçların tekrar oluşumunu sağlamakla birlikte mevcut saçlarında köklerini hedef alarak kalan saçlarında düzenli ve gür olarak çıkmasını sağlar. Mezoterapi yöntemi ile saçlarınızın daha güzel olmasını sağlamak sizin elinizde.