Saçlarınız dökülmeden önlem alın

Saçlarınız en nazik ve en değerli estetik donanımınızdır. Onların dökülmesi özgüven kaybı-yaşlanma korkusu- depresyon- psikolojik bozukluklar- eksiklik hissi gibi olumsuz sonuçlara neden olur. Saçlarımızı daha dökülmeden alacağımız bazı basit kişisel tedbirlerle koruyabiliriz.

Saçlarınızı Kanlandırın ve Canlandırın.

Saçları kanlandırmak dışarıdan bir miktar kan alıp saçlara dökmek değil elbette. Frankestein devri çoktan kapandı. Saçları besleyen kan damarları inceciktir. Bu damarlar bazen uyarılmak ister. Her gün boş zamanlarınızda 5 dakika saç derinizi hafif hafif ovalamak saç derisine masaj yapmak saçlarınızı canlandıracaktır. Banyo yaptığınızda yine saçlarınızı korumak için derinizi hafifçe ovalayın. Böylece kılcal damarlar uyarılmış ve kan akışı daha iyi sağlanmış olacaktır.

Her gün yıkanmayın!

Yanlış bir kanı olarak her gün yıkanmak saçlarınız kesinlikle dökecektir. Saç derisi kendi öz yağına ihtiyaç duyar. Her gün banyo yapmak saç derisine zarar verdiği için köklerini saç derisine bağlayan saçlar da zarar görecektir. Önerilen banyo periyodu 3 günde bir banyo yapmaktır.

Kötü şampuanlar Kullanmayın!

Kötü kalite şampuanlar saçlarınızın en büyük düşmanıdır. Saç derisine zarar veren kötü şampuanlar içindeki kimyasal bileşikler saçlarınıza parlak bir görünüm vermek kaygısıyla üretilse de kanmayın. Saç foliküllerine zarar veren kötü kalite şampuanlar saçlarınızın en büyük düşmanı.

Saça iyi Gelen Bitkisel yağlar Kullanın!

A-) Jojoba Yağı: Neme ihtiyaç duyan saçlarınızın nem oranını düzenleyen jojoba yağı saçların dökülmesini engelleyen bitkisel bir çözüm olabilir.

B-) Zeytin Yağı: Her derde şifa olan zeytinyağı saçların da dökülmesini önleyen yapısı ile saç dökülme sorunu olanların imdadına koşuyor. Nemlendirici özelliğe saçları besleyici özellik de katıldı mı tam bir saç koruma uzmanı olan zeytinyağı harika bir çözüm. Zeytin yağı alırken orijinal zeytin yağı almaya özen gösteriniz.

C-) Avakado Yağı: Vitamin deposu olması itibari ile saçlarınızı koruyacak olan avokado yağı D vitamini C vitamini ve A vitamini barındırıyor. En önemli özelliği vitaminlerin yanında saçlar için tam bir besin kaynağı olan protein içermesi . bu özelliği ile Avokado yağı saçların dökülmesini önler.